رد کردن پیوندها

رفتارشناسی کاربران با Mouseflow

تجربه کاربری خوب می‌تواند تفاوت بین یک کسب و کار در حال رشد و یک کسب و کار در حال مرگ باشد. در اینجا یک راهنمای جامع در مورد ابزاری ارائه می‌شود که تجربه کاربری عالی را قابل دسترس می‌سازد.

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که بتوانید به مشتریانتان در هنگام تعامل با وب‌سایت خود نگاه کنید؟ البته نه به شیوه‌ای ترسناک، بلکه به عنوان راهی برای کسب اطلاعات در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی نه. کسب و کارها برای دهه‌ها تاکتیک‌هایی مشابه این را به کار گرفته‌اند؛ از مشتریان مخفی گرفته تا گروه‌های متمرکز. مفاهیم نظری درباره چگونگی اداره کسب و کار – چه به صورت دیجیتال و چه در محیط فروشگاهی – تنها تا حدی به شما کمک می‌کنند. در نهایت، دیدن آنچه در واقع اتفاق می‌افتد هنگامی که مشتریان احتمالی با کسب و کار شما تعامل دارند، حیاتی است.

یکی از مثال‌های مؤثر این موضوع، نرم‌افزار ضبط صفحه نمایش است. این نوع نرم‌افزار دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که فکر می‌کنید: به شما امکان می‌دهد ضبط‌های صفحه نمایش کاربران را هنگام پیمایش در وب‌سایت شرکتتان مشاهده کنید. چه آن‌ها به سرعت از سایت خارج شوند یا قبل از پر کردن یک فرم، از صفحه‌ای به صفحه دیگر کلیک کنند، می‌توانید ببینید که کجا کلیک می‌کنند، تا چه حد پیمایش می‌کنند، با کدام عناصر تعامل دارند و موارد دیگر.

یکی از این ابزارها – Mouseflow – می‌تواند برای کسب و کارهای تازه وارد به ضبط صفحه نمایش یا طراحی وب به طور کلی، دلهره‌آور باشد. ما این ویدئو را ایجاد کردیم تا به شما در این فرایند کمک کنیم. وقتی که نحوه کار را یاد گرفتید، به بهینه‌سازی و آزمایش وب‌سایت خود ادامه خواهید داد تا به یک ماشین تبدیل عالی و کارآمد تبدیل شود!

متن ویدیو: نرم‌افزار تجربه کاربری: مقدمه‌ای بر داده‌های رفتار کاربر

ضبط صفحه نمایش، ردیابی ماوس و نقشه‌های حرارتی اطلاعات ارزشمندی را در مورد نحوه استفاده بازدیدکنندگان از سایت شما فراهم می‌کنند. این ابزارها به شما امکان می‌دهند روندها را شناسایی کنید، داده‌های رفتار کاربر را جمع‌آوری کرده و مناطق قابل بهبود را در وب‌سایتتان شناسایی کنید. این کار با ضبط فعالیت ماوس و سپس کمی کردن داده‌های جمع‌آوری شده انجام می‌شود.

با استفاده از ضبط‌های صفحه نمایش و نرم‌افزار نقشه‌های حرارتی، می‌توانید نقاط مشترک مشکل‌زا، عناصر حواس‌پرت‌کن، الگوهای رایج، کلیک‌های اشتباه و رفتارهای غیرمنتظره‌ای را که مانع از تبدیل شدن مشتری شما می‌شوند، مشاهده کنید.

در این ویدیو نگاهی سریع به انواع مختلف داده‌ها و بینش‌هایی که این نوع نرم‌افزار ارائه می‌دهد خواهیم داشت. ما از Mouseflow استفاده خواهیم کرد، اما اطلاعات ارائه شده در بسیاری از برنامه‌های دیگر مانند Hotjar و Clicktale نیز قابل استفاده است.

نقشه‌های حرارتی (Heatmaps):

نقشه حرارتی یک نمایش گرافیکی از فعالیت ماوس است که بر روی صفحات وب‌سایت شما قرار می‌گیرد. تعامل کاربر در طیف رنگی نشان داده شده است. رنگ قرمز نشان‌دهنده فعالیت قابل توجه و آبی معادل فعالیت کم یا هیچ فعالیتی است.

نقشه‌های حرارتی ردیابی ماوس برای تجسم فعالیت بازدیدکنندگان در یک صفحه استفاده می‌شود. نقشه‌های حرارتی صفحه عناصری را که کاربران روی آن‌ها کلیک می‌کنند، آنچه که به آن توجه دارند و میزان پیمایش صفحه را نظارت می‌کنند.

امروز به چند نوع مختلف از نقشه‌های حرارتی، از جمله کلیک، پیمایش، حرکت، تعامل و جغرافیا نگاهی خواهیم انداخت.

نقشه‌های کلیک (Click Maps):

نقشه‌های کلیک عناصری را که کاربران در هنگام بازدید از یک صفحه مشخص روی آن کلیک می‌کنند، شناسایی می‌کنند. این نقشه‌ها تأیید می‌کنند که کاربران در حال تعامل با عناصر کلیدی وب‌سایت هستند. همچنین می‌توانند دکمه‌هایی را که کاربران با آن‌ها تعامل ندارند شناسایی کرده و در شناسایی کلیک‌های اشتباه بسیار ارزشمند باشند.

با مشاهده یک نقشه کلیک برای وب‌سایت خود:

نقشه کلیک Mainstreethost

اینجا می‌توانید یک پوشش صفحه‌ای را ببینید که نشان می‌دهد کاربران کجا کلیک می‌کنند. نمودار در سمت چپ پایین، محدوده‌ای از شدت‌ها را نشان می‌دهد که رنگ‌های قرمز و سفید نشان‌دهنده مناطقی هستند که بیشترین کلیک را دارند. رنگ‌های آبی و سیاه نشان‌دهنده مناطقی هستند که کمترین یا هیچ تعاملی ندارند.

در نقشه کلیک صفحه اصلی mainstreethost.com می‌توانیم ببینیم که این رنگ‌های روشن در ناوبری و اطراف این فراخوان به اقدام (CTA) نشان‌دهنده تعامل قابل توجهی هستند که دقیقاً همان چیزی است که ما انتظار داریم.

اما همچنین برخی از کلیک‌های اشتباه را نشان می‌دهد، مثلاً اینجا که ممکن است کاربر انتظار داشته باشد این عنصر غیرقابل کلیک قابل کلیک باشد. شاید کاربران دوست داشته باشند اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع داشته باشند یا این عنصر باید قابل کلیک باشد.

همچنین می‌بینیم که این لینک در متن اصلی کلیک‌های کمی دریافت می‌کند. این ممکن است نشان‌دهنده این باشد که این لینک ناکارآمد یا عنصری حواس‌پرت‌کن است که به ما در رسیدن به هدفمان کمک نمی‌کند. باید حذف لینک متنی را آزمایش کنیم تا ببینیم آیا برای تبدیل مفید است یا نه.

در قسمت بالا سمت راست، می‌توانیم دستگاهی را که نقشه حرارتی را از آن مشاهده می‌کنیم، کنترل کنیم؛ ما گزینه‌های دسکتاپ، تبلت و تلفن همراه را داریم. می‌توانیم به پوشش تلفن همراه تغییر دهیم و ببینیم که چگونه بازدیدکنندگان تلفن همراه با سایت ما تعامل دارند و چگونه این تعامل با بازدیدهای دسکتاپ سنتی متفاوت است.

نقشه‌های پیمایش (Scroll Maps):

نقشه‌های پیمایش به ما نشان می‌دهند که کدام قسمت‌های یک صفحه قابل مشاهده هستند و چه درصدی از کاربران در حال پیمایش صفحه هستند. آن‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا شناسایی کنیم که آیا محتوای کلیدی مانند دکمه CTA یا افزودن به سبد خرید خیلی پایین صفحه قرار گرفته و بنابراین به دلیل کمبود پیمایش، برای اکثریت کاربران نامرئی است.

باز هم دقیقاً مانند نقشه کلیک، حداکثرها و حداقل رنگ‌ها در گوشه سمت چپ پایین نشان‌دهنده قابلیت مشاهده صفحه هستند.

نگاهی به صفحه خدمات ما بیندازید:

نقشه پیمایش Mainstreethost

قسمت بالای صفحه به رنگ قرمز است و ۱۰۰٪ قابل مشاهده است، به این معنی که همه کاربران این بخش از صفحه را می‌بینند. با پیمایش به پایین صفحه می‌بینیم که رنگ پوشش تغییر می‌کند، که نشان می‌دهد کاربران در حال ریزش هستند و دیگر به پیمایش ادامه نمی‌دهند.

اینجا می‌توانیم ببینیم که کاهش شدیدی در تعداد کاربران وجود دارد. این معمولاً به عنوان یک نقطه شکست بصری شناسایی می‌شود و زمانی رخ می‌دهد که کاربر فرض می‌کند که در پایین صفحه محتوای ارزشمندی وجود ندارد و تصمیم می‌گیرد که دیگر به پایین صفحه پیمایش نکند.

افت بیش از حد را شناسایی کنید و سعی کنید مسیرهای بصری جذاب‌تری ایجاد کنید تا کاربر درگیر بماند.

خط تا شده (Fold Line) که در اینجا نشان داده شده، به طور میانگین بخشی از سایت شما است که کاربران هنگام ورود به صفحه قبل از پیمایش می‌توانند ببینند. به طور آماری، اکثر تعاملات در محتوایی انجام می‌شود که در بالای خط تا شده قرار دارد.

نقشه‌های حرکت (Movement Maps):

نقشه‌های حرکت ماوس نشان می‌دهند که کاربران ماوس خود را کجا حرکت می‌دهند. درست مانند کلیک‌ها، ما به دنبال حرکت ماوس هستیم که حول مهم‌ترین عناصر ما مانند ناوبری یا CTA متمرکز شده‌اند، زیرا آن‌ها بیشترین میزان تعامل را خواهند داشت.

همان‌طور که می‌بینیم، هرچه به پایین صفحه برویم، حرکت ماوس کاربران کاهش می‌یابد، به این معنی که هرچه به پایین برویم تعامل کمتری رخ می‌دهد.

نقشه حرکت Mainstreethost

نقشه‌های حرکت می‌توانند به سؤالاتی مانند موارد زیر پاسخ دهند:

  • بهترین مکان برای تبلیغات در صفحه کجاست؟
  • آیا بازدیدکنندگان بخش‌های خاصی را نادیده می‌گیرند؟
  • آیا ترتیب بخش‌ها در صفحه درست است؟

اگر فراخوان به اقدام (CTA) و دکمه‌های مهم شما در خارج از مسیر حرکت بازدیدکنندگان قرار دارند، می‌توانید آن عناصر را به مسیر حرکت کاربران نزدیک کنید تا ببینید چگونه بر نرخ تبدیل شما تأثیر می‌گذارد.

نقشه‌های توجه (Attention Maps):

نقشه توجه یک نقشه حرارتی مبتنی بر زمان است که نشان می‌دهد کاربران چقدر با بخش‌های خاصی از وب‌سایت شما درگیر هستند. نقشه توجه از فعالیت پیمایش برای این کار استفاده می‌کند و اندازه‌ها و وضوح صفحه‌های مختلف را در نظر می‌گیرد. این به شما امکان می‌دهد که تعیین کنید کدام بخش از صفحه بیشتر مشاهده شده و می‌تواند ابزاری مؤثر در ارزیابی عناصر طراحی باشد.

مناطق قرمز بیشترین توجه را از کاربران دریافت می‌کنند در حالی که مناطق آبی و سیاه توجه کمی دریافت می‌کنند.

نقشه توجه Mainstreethost

اولویت‌بندی بخش‌های صفحه را طوری تنظیم کنید که بیشترین تعداد بازدیدکنندگان عناصر جذب‌کننده توجه را ببینند.

نقشه‌های جغرافیا (Geography Maps):

نقشه جغرافیا یک راه تعاملی برای تعیین مکان بازدید کاربران بر اساس آدرس IP آن‌ها است. با زوم به نقشه می‌توانید نمای دقیقی از نقاط عطف اطراف بازدیدکنندگان وب‌سایتتان را مشاهده کنید.

همان‌طور که می‌بینید، mainstreethost.com تعداد قابل توجهی از کاربران را در بوفالو، نیویورک دریافت می‌کند.

نقشه جغرافیا Mainstreethost

در بالای صفحه می‌توانید فیلتری را بر اساس دستگاه، تعداد بازدیدهای صفحه، منبع ترافیک یا حتی کاربران تکمیل کننده یک هدف دلخواه اعمال کنید. این می‌تواند ابزاری مفید برای کمک به هدف‌گیری تبلیغات یا محتوای شما به مکان‌هایی که مشتریان سودآورتر شما هستند، باشد.

ضبط‌های کاربر – پخش مجدد:

ضبط‌های کاربر به شما امکان می‌دهند فعالیت کاربران واقعی را در حین پیمایش در سایت خود مشاهده کنید. می‌توانید ببینید که چگونه رفتار می‌کنند، با چه مشکلاتی روبرو می‌شوند و چه مسیرهایی را برای دستیابی به اهداف شما در هنگام پیمایش در وب‌سایتتان طی می‌کنند. ضبط‌های صفحه نمایش می‌توانند برای مشاهده نحوه تکمیل فرم‌های کاربران در سایت شما بسیار مفید باشند. سطح بینش به طور قابل توجهی فراتر از آن چیزی است که ردیابی رویداد در Google Analytics به تنهایی می‌تواند انجام دهد.

ضبط کاربر Mainstreethost

خط زمانی در بالای صفحه نشان می‌دهد که چه اقداماتی در طول جلسه انجام شده است:

  • قرمز: حرکت ماوس یا پیمایش
  • زرد: کلیک یا ضربه زدن
  • سبز: تعامل فرم
  • سیاه: غیرفعال بودن

سرعت پخش: تعداد زیاد ضبط‌های بازدیدکننده می‌تواند دلهره‌آور باشد. فیلترها راه مؤثری برای بخش‌بندی بازدیدکنندگان بر اساس اقدام هستند. به عنوان مثال، فیلتری را اعمال کنید که فقط کاربرانی را شامل می‌شود که به صفحه تسویه حساب رسیده‌اند یا یک فرم را تکمیل کرده‌اند. داده‌های کسانی را که تراکنش را تکمیل کرده‌اند با کسانی که موفق به تبدیل نشده‌اند مقایسه کنید تا مناطقی که باعث ترک صفحه آن‌ها شده است را شناسایی کنید. از این اطلاعات برای اصلاح انتخاب‌های طراحی خود، بهبود تجربه کاربر و افزایش نرخ تبدیل خود استفاده کنید.

رفتارشناسی کاربران با Mouseflow یکی از موارد انجام شده در نظارت بر سئو سایت است که زیرمجموعه فعالیت های بهبود سئو در سفارش سئو سایت و سفارش طراحی سایت می شود. ابزارهای رفتار کاربر همراه با داده‌ها و تحلیل‌های تحلیلی می‌توانند با شناسایی اختلالات و کاهش نقاط مشکل‌زا به عملکرد سایت شما کمک کنند. ابزارهای رفتاری مانند Mouseflow همچنین می‌توانند داده‌هایی را برای طراحی آزمایش‌ها روی عناصر طراحی سایت شما ارائه دهند، تجربه کلی کاربر را بهبود بخشند و نرخ تبدیل شما را افزایش دهند.