رد کردن پیوندها

استخدام یک متخصص سئو (Hiring an SEO Expert)

هر شرکتی، چه در مراحل ابتدایی خود باشد و چه یک سازمان مستقر، نیاز به حضور قوی در وب دارد تا بتواند رشد و موفقیت طولانی مدت خود را تضمین کند. نتیجه اول جستجو در موتورهای جستجو می‌تواند تا ده برابر بیشتر از نتیجه دهم بازدید داشته باشد. بنابراین، داشتن سایتی که در صفحه اول موتورهای جستجو قرار دارد می‌تواند در معاملات موثر باشد.

یک متخصص سئو می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه اینترنتی خود را به حداکثر برسانید. در این مقاله، نگاهی خواهیم انداخت به چگونگی کمک استخدام یک متخصص سئو به رشد کسب‌وکارها.

متخصص سئو کیست؟

یک متخصص سئو کسی است که سابقه‌ای ثابت در بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای کسب رتبه‌های بهتر در موتورهای جستجو دارد. این شخص می‌تواند به عنوان مشاور سئو، حرفه‌ای سئو یا متخصص سئو شناخته شود.

برخی از متخصصان سئو به صورت مستقل کار می‌کنند در حالی که برخی دیگر در شرکت‌های سئو یا بازاریابی آنلاین فعالیت می‌کنند.

تخصص‌های متخصص سئو چیست؟

انواع غالب سئو شامل:

 • سئوی فنی
 • سئوی صفحه
 • سئوی خارج از صفحه
 • سئوی محلی
 • سئوی موبایل

این‌ها اشکال موثر سئو هستند که وب‌سایت‌ها باید برای آن‌ها پیکربندی شوند و اکثر متخصصان سئو درباره آن‌ها اطلاعات دارند.

چرا باید متخصصان سئو را استخدام کنم؟

شما می‌توانید بر روی اداره کسب‌وکار خود تمرکز کنید اگر به متخصصان سئو اعتماد کنید. نگران استخدام کارکنان داخلی یا یادگیری سئو برای اداره کمپین خود نخواهید بود. با سپردن تلاش‌های سئوی خود به متخصصان، آرامش خاطر خواهید داشت.

چگونه می‌توانم بهترین متخصصان سئو را پیدا و استخدام کنم؟

اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در مورد منافع شرکت شما اطلاعات کسب کرده‌اند. قبل از اینکه بتوانند وب‌سایت شما را بهینه‌سازی کنند، باید بدانند شما چه کاری انجام می‌دهید و چه کسانی مخاطبان هدف شما هستند. به آن‌ها هر اطلاعاتی در مورد نیازها و اهداف منحصر به فرد کسب‌وکارتان بدهید.

سوالاتی که باید در فرآیند استخدام مطرح کنید

برای تعیین سریع اینکه آیا یک ارائه دهنده برای وب‌سایت شرکت شما مناسب است، صاحبان وب‌سایت باید با متخصصان و آژانس‌ها گفتگو کنند و سوالات صحیحی در مورد موارد زیر بپرسند:

 • فرکانس و نوع ارتباط درباره کار در حال پیشرفت
 • گزارش‌دهی و اینکه چقدر اغلب به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کنید و همچنین محتوای آن به‌روزرسانی‌ها
 • آیا قرارداد حداقلی لازم است.
 • هزینه‌های آن‌ها، نحوه صورت‌حساب و زمان تقاضای پرداخت پس از صدور فاکتور.

انتظارات پس از استخدام یک متخصص سئو

اگر تصمیم به استخدام یک آژانس یا متخصص سئو گرفته‌اید، می‌توانید انتظار داشته باشید که آن‌ها اطلاعات را جمع‌آوری کرده، فرصت‌های کلیدی را شناسایی کنند و از اطلاعات جمع‌آوری شده برای ایجاد تحویل‌ها استفاده کنند.

پس از استخدام یک مشاور یا آژانس، می‌توانید موارد زیر را انتظار داشته باشید:

 • بحث‌هایی در مورد اهداف و مقاصد کسب‌وکار.
 • جمع‌آوری آمار و داده‌ها از وب‌سایت فعلی و تجزیه‌وتحلیل‌ها.
 • انجام ارزیابی سایت برای کشف شکاف‌ها در محتوا و فرصت‌های فنی.
 • استفاده از این داده‌ها برای توسعه محتوا و دارایی‌های آنلاین و کسب پیوندها و دیده‌شدن.

نتیجه‌گیری

استخدام یک متخصص یا آژانس سئو یک کار پیچیده است. با پرسیدن سوالات مناسب و بیان واضح اهداف سئوی مورد نظر و برنامه‌ریزی درازمدت، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که متخصص سئویی که با آن همکاری می‌کنید برای وب‌سایت شما مناسب است. این می‌تواند روشی مؤثر برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما و افزایش بازدیدها باشد. فراموش نکنید که قبل از استخدام کسی تحقیق کنید و حتماً قراردادی را امضا کنید!

با توجه به تمام نکات مطرح شده، شما می‌توانید با اطمینان بیشتری به دنبال یافتن و استخدام متخصص سئو بروید. اطمینان حاصل کنید که هر گزینه‌ای را به دقت ارزیابی کرده و همواره به دنبال متخصصانی باشید که تجربه معتبر و نتایج مثبت در کارنامه خود دارند. به یاد داشته باشید که موفقیت در سئو تنها به دانش فنی نیست، بلکه به درک عمیق از بازار و توانایی انطباق با تغییرات مداوم گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز بستگی دارد.

استخدام یک متخصص سئو (Hiring an SEO Expert) یکی از موارد انجام شده در نظارت بر سئو سایت است که زیرمجموعه فعالیت های بهبود سئو در سفارش سئو سایت و سفارش طراحی سایت می شود.

استخدام یک متخصص یا آژانس سئو کار پیچیده‌ای است. با پرسیدن سوالات مناسب و بیان واضح اهداف سئوی قابل دستیابی و یک برنامه بلندمدت، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که متخصص سئویی که با آن کار می‌کنید برای وب‌سایت شما مناسب است. این می‌تواند روشی موثر برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما و افزایش بازدیدها باشد. فقط به یاد داشته باشید قبل از استخدام کسی تحقیق کنید. فراموش نکنید قرارداد بگیرید!