رد کردن پیوندها

بهینه‌سازی زمان بارگذاری صفحه (Optimize Page Load Time)


سرعتی که محتوا هنگام مشاهده یک صفحه در وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود، سرعت صفحه یا زمان بارگذاری صفحه نامیده می‌شود.

چندین عامل بر زمان بارگذاری صفحه تأثیر می‌گذارد. اتصال اینترنت کاربر ممکن است کند باشد یا ارائه‌دهنده میزبانی وب‌سایت ممکن است دچار اشکال باشد.

گاهی اوقات سرعت صفحه با “سرعت سایت” اشتباه گرفته می‌شود که به سرعت صفحه برای نمونه تصادفی از بازدیدهای صفحه در یک وب‌سایت اشاره دارد.

اهمیت سرعت صفحه چیست؟

با وجود بسیاری از وب‌سایت‌های رقیب در بخش شما، مسابقه برای تولید ترافیک سایت و نگه داشتن بازدیدکنندگان با کاربردی غنی رو به افزایش است.

هر ثانیه در سرعت بارگذاری صفحه حساب می‌شود. بر اساس تحقیقات گوگل، افزایش زمان بارگذاری از یک به سه ثانیه خطر پرش را 32% افزایش می‌دهد. اگر یک صفحه وب پنج ثانیه طول بکشد تا بارگیری شود، احتمال پرش به 90% می‌رسد.

آمار نرخ پرش از سوی دیگر، بهبود زمان‌های بارگذاری صفحه وب ممکن است رتبه‌بندی‌های گوگل و ترافیک سایت را افزایش دهد. افزایش سرعت صفحه با یک ثانیه ممکن است تبدیل‌ها را 7% بهبود ببخشد.

زمان بارگذاری سریع صفحه همچنین ممکن است نرخ خزیدن وب‌سایت شما را بهبود ببخشد. هرچه زمان بارگذاری صفحه سریع‌تر باشد، گوگل می‌تواند صفحات وب را به سرعت خزش کند. سرعت عالی صفحه ممکن است تقاضای خزش برای سایت شما را بهبود ببخشد که به این معناست که گوگل خواهان خزش بیشتری از صفحات شما است.

افزودن سرعت سایت تبدیل‌ها را افزایش می‌دهد و تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد.

چگونه سرعت صفحه را اندازه‌گیری کنیم؟

عبارت “سرعت صفحه” به سادگی به نظر نمی‌رسد.

این به این دلیل است که چندین روش برای ارزیابی سرعت صفحه وجود دارد. در اینجا سه روش رایج آورده شده است –

صفحه کاملاً بارگذاری شده – این زمانی است که طول می‌کشد تا منابع یک صفحه به طور کامل بارگذاری شوند. این ساده‌ترین روش برای تعیین سرعت بارگذاری یک وب‌سایت است.

زمان تا اولین بایت – معیاری که نشان می‌دهد زمان لازم برای شروع بارگذاری یک صفحه چقدر است. اگر تاکنون وارد یک صفحه وب شده‌اید و چند ثانیه به صفحه خالی خیره شده‌اید، TTFB را در عمل دیده‌اید.

نقاشی معنادار اول – مقدار زمانی که طول می‌کشد تا یک صفحه به اندازه کافی داده بارگذاری کند تا کاربر بتواند بخواند که چه چیزی در آن صفحه است.

استفاده از “بینش‌های سرعت صفحه”: این یک ابزار ساده برای اندازه‌گیری و آزمایش عملکرد صفحات وب است.

همچنین به عنوان یک ابزار پشتیبانی‌شده توسط گوگل، می‌تواند به مدیر وب کمک کند تا اطمینان حاصل کند که فرد در حال برآورده کردن الزامات عملکرد لازم برای رتبه‌های برتر نتایج جستجو است.

برای استفاده از بینش‌های سرعت صفحه، فقط URL صفحه‌ای که می‌خواهید آزمایش کنید را وارد کرده و روی دکمه تجزیه و تحلیل کلیک کنید –

بینش‌های سرعت صفحه به تجزیه و تحلیل محتوای وب‌سایت شما ادامه داده و آن را در مقیاس 0 تا 100 ارزیابی می‌کند. در زیر نمره شما، فهرستی از نکات برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه وجود دارد.

چگونه زمان بارگذاری صفحه را بهبود ببخشیم؟

انتخاب یک راه‌حل میزبانی با عملکرد بالا پذیرش میزبانی نامطلوب در ازای هزینه ماهانه کاهش یافته یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که می‌توانید مرتکب شوید.

میزبانی ارزان قیمت معمولاً با عملکرد ضعیف همراه است. این می‌تواند به معنای به اشتراک گذاشتن منابع در بین چندین وب‌سایت بر روی یک سرور بیش از حد کار کرده باشد که می‌تواند زمان بارگذاری صفحه را کند کند.

از سوی دیگر، برخی از ارائه‌دهندگان میزبانی با گرایش به عملکرد، مانند SiteGround و Kinsta، زیرساخت‌های محکمی را ارائه می‌دهند که برای سرعت بهینه‌سازی شده‌اند. از آنجایی که این ارائه‌دهندگان به ندرت میزبانی مشترک را ارائه می‌دهند، هرگز نگرانی از اینکه سایت‌های دیگر منابع موجود شما را تخلیه کنند، نخواهید داشت.

بهینه‌سازی فرمت و تغییر اندازه تصاویر گرافیک‌ها ممکن است مقدار قابل توجهی از پهنای باند را مصرف کنند، که بر سرعت بارگذاری صفحه شما تأثیر می‌گذارد. کوچک کردن تصاویر وب‌سایت شما در HTML کافی نیست زیرا این کار تنها ظاهر تصویر را تغییر می‌دهد، نه اندازه آن. تصاویر را با استفاده از نرم‌افزار ویرایش تصویر خارجی تغییر اندازه دهید.

برای بهینه‌سازی زمان بارگذاری صفحه خود، به فرمت‌های استاندارد تصویر مانند JPG، PNG و GIF بچسبید.

کاهش اندازه کد هرچه کد طولانی‌تر و پیچیده‌تر باشد، زمان بیشتری برای بارگذاری وب‌سایت لازم است. کوچک‌سازی کد یک صفحه روش دیگری برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه است. این شامل کاهش آن برای حذف موارد اضافی مانند کاراکترها، ویرگول‌ها، نظرات، قالب‌بندی‌ها و فاصله‌ها است.

کاهش تغییر مسیرها کاهش تغییر مسیرها فرآیند ارائه را سرعت می‌بخشد. برخی از تغییر مسیرها اجتناب‌ناپذیر هستند و باید اجرا شوند، اما به خاطر داشته باشید که این کار نیاز به یک درخواست HTTP اضافی دارد که منجر به افزایش زمان بارگذاری صفحه می‌شود. به دنبال پیوندهای شکسته باشید و آن‌ها را فوراً تعمیر کنید.

فعال‌سازی کش مرورگر کش مرورگر یک تکنیک اصلی SEO است که به صفحات کمک می‌کند تا برای بازدیدکنندگان تکراری سریع‌تر بارگذاری شوند.

فعال‌سازی کش مرورگر، مواردی مانند Stylesheets، فایل‌های JavaScript، تصاویر و ویدئوها را در دستگاه بازدیدکننده در هنگام بارگذاری صفحه ذخیره می‌کند. در نتیجه، وقتی بازدیدکننده به وب‌سایت بازمی‌گردد، مرورگر وب نیازی به تازه‌سازی این اطلاعات ندارد که تجربه کلی کاربر را بهبود می‌بخشد.

حذف منابع مسدودکننده رندر فایل‌های JavaScript و CSS ممکن است بارگذاری وب‌سایت شما را کند کنند.

از آنجا که کاربران برای مشاهده سایت کاملاً عملکردی شما باید این فایل‌ها را بارگیری کنند، داشتن بیش از حد آن‌ها ممکن است سایت شما را کند کند.

با حذف این منابع، می‌توانیم زمان بارگذاری وب‌سایت خود را 0.26 ثانیه کاهش دهیم.

گوگل اقدامات زیر را پیشنهاد می‌کند –

کد JavaScript و CSS را مستقیماً در HTML خود قرار دهید.

ویژگی تأخیر را به JavaScript اضافه کنید تا از اجرا شدن آن در طول پردازش HTML جلوگیری شود.

کاهش اندازه کوکی محدود کردن اندازه کوکی‌ها حجم داده‌های ارسالی را کاهش می‌دهد و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه را کاهش می‌دهد. کوکی‌های غیرضروری را حذف کنید یا اندازه کوکی‌های موجود را کاهش دهید.

حذف پلاگین‌های غیرضروری داشتن تعداد زیادی پلاگین می‌تواند وب‌سایت شما را سنگین و کند کند.

پلاگین‌های بدون نگهداری یک خطر امنیتی را نمایند و می‌توانند مشکلات سازگاری ایجاد کنند که عملکرد را کاهش می‌دهند.

بنابراین، ایده خوبی است که تعداد پلاگین‌ها را محدود کنید. می‌توانید هر پلاگینی را که در حال حاضر استفاده نمی‌کنید غیرفعال و حذف کنید.

ما همچنین توصیه می‌کنیم که هر پلاگینی که نصب کرده‌اید را بررسی کنید تا ببینید آیا واقعاً ضروری است.

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) یک CDN شبکه‌ای از سرورها است که می‌تواند به سرعت بارگذاری صفحه کمک کند. یک CDN با میزبان شما کار می‌کند، نه به جای آن. این کار را با میزبانی و توزیع نسخه‌های استاتیک محتوا از سرورهای سراسر جهان انجام می‌دهد.

یک CDN تأخیر شبکه را کاهش می‌دهد و TTFBهای کمتری را با بارگذاری داده‌ها برای صفحه از یک سرور نزدیک‌تر به هر بازدیدکننده فراهم می‌کند.

نتیجه‌گیری

بهینه‌سازی زمان بارگذاری صفحه (Optimize Page Load Time) یکی از موارد انجام شده در سئو فنی سایت است که زیرمجموعه فعالیت های بهبود سئو در سفارش سئو سایت و سفارش طراحی سایت می شود. سرعت صفحه یک معیار ضروری است که اگر مدیران وب می‌خواهند بهترین تجربه کاربری را ارائه دهند، باید در نظر گرفته شود. حیاتی است که صفحات سایت به سرعت بارگذاری شوند تا نرخ پرش را کاهش دهند و مشارکت بازدیدکننده را افزایش دهند. این کار را فوراً برنامه‌ریزی کنید، سپس پایه خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم بهبود می‌یابد.