رد کردن پیوندها

ابزار حرفه‌ای سئو: Ahrefs

ابزار AHrefs که اغلب در انجمن‌های سئو و کنفرانس‌های تخصصی یافت می‌شود، فقط به خاطر شباهتش به تگ محبوب HTML نیست. این سرویس یکی از برترین خدمات برای بهینه‌سازی جامع وب‌سایت‌ها است که در زمینه دامنه ویژگی‌ها و عمق تجزیه و تحلیل داده‌ها، جزو پیشروان است.

واقعیت این است که پس از بررسی آهرفز، احساسات مختلطی داشتیم. از یک سو، این بستر واقعاً مقدار شگفت‌انگیزی از اطلاعات را فراهم می‌کند که در دستان یک تحلیلگر با تجربه، به طلا تبدیل می‌شود. از سوی دیگر، اکثر کاربران جدید ممکن است به دلیل پیچیدگی رابط کاربری، عدم وجود راهنماها و ساختار گزارش‌دهی گیج‌کننده، با این وظیفه مواجه شوند.

یکی دیگر از جنبه‌های قابل ذکر در بررسی آهرفز ۲۰۲۴، شرایط دسترسی غیرانعطاف‌پذیر است. توسعه‌دهنده فقط چند برنامه اشتراکی را بدون امکان سفارشی‌سازی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، به طور پیش‌فرض، آن‌ها برای فقط یک کاربر طراحی شده‌اند و اتصال یک تیم هزینه زیادی خواهد داشت.

پس، مخاطب اصلی این سرویس چه کسانی خواهند بود؟ آیا ارزش دارد که در سال ۲۰۲۴ به آن متصل شویم؟ ما در بررسی امروز آهرفز به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

مزایا و معایب سایت Ahrefs

آهرفز از سال ۲۰۱۱ وارد بازار شد و به سرعت به یکی از بهترین راه‌حل‌های نرم‌افزاری سئو تبدیل شد. این ابزار برای بسیاری از گوروهای سئو، نویسندگان محتوا و توسعه‌دهندگان وب، ابزاری ضروری برای گسترش حضور آنلاین است.

مزایا

  • سیستم پیشرفته جستجوی صفحات وب
  • تحقیقات دقیق کلمات کلیدی
  • تجزیه و تحلیل دامنه و SERP جامع
  • قابلیت‌های مدیریت کلمات کلیدی
  • فهرست پیوندهای وب درجه‌یک
  • ابزارهای پیشرفته فیلترینگ برای کاربران قدرتمند

معایب

  • طرح اشتراک تک‌کاربره (هزینه اضافه پنج کاربر ۱۰۰۰ دلار)
  • فاقد ویژگی‌های گزارش‌دهی سئو
  • عملکرد اولیه UX
  • فاقد برنامه موبایل

بر اساس اطلاعات آهرفز، فهرست پیوند‌های آن حدود ۳۰۰ میلیارد صفحه فهرست‌شده و بیش از ۱۷ تریلیون پیوند پشتی دارد که بزرگ‌ترین میان تمام ابزارهای سئوی محبوب دیگر است. وقتی این اطلاعات را با یک جستجوگر کلمه کلیدی عالی و ویژگی‌های نظارت بر رقبا ترکیب کنید، آهرفز همه چیزهایی را که برای صعود در رتبه‌بندی‌ها نیاز دارید به شما می‌دهد، اما با قیمتی.

با وجود اینکه آهرفز دارای مجموعه‌ای از ابزارهای سئو است، رابط کاربری آن متاسفانه بسیار غیرمستقیم است. انگار این ابزار به خصوص برای حرفه‌ای‌هایی طراحی شده است که راه خود را در دنیای سئو می‌شناسند.

با طرح‌های قیمت‌گذاری که سالانه از ۸۲ دلار در ماه شروع می‌شوند، آهرفز مقایسه دامنه‌ها، تحقیق و پیگیری کلمات کلیدی و سایر ابزارهای ضروری سئو را علاوه بر قابلیت‌های بررسی پیوند پشتی ارائه می‌دهد. در کل، این ابزار محکم و کاملی است که می‌تواند به شما کمک کند نتایج سئوی باکیفیت تولید کنید. خواندن بررسی‌های آهرفز و درک اینکه دقیقاً چه چیزی به میان می‌آید—عملکرد غنی یا رابط نامناسب—جالب توجه است.

قیمت‌گذاری و طرح‌ها

آهرفز چهار طرح اشتراکی با محدودیت‌های حساب از پیش تعیین شده ارائه می‌دهد. این حلال بودجه‌ای دقیقاً نیست، اما همچنین گران‌ترین گزینه نیز نیست. آهرفز در وسط قرار دارد.

اگر برای صورت‌حساب ماهانه انتخاب کنید، ارزان‌ترین طرح در آهرفز—Lite—شما را ۹۹ دلار هزینه خواهد داشت. با این طرح اشتراک، شما یک کاربر دارید، می‌توانید تا ۵ وب‌سایت را پیگیری کنید، رتبه‌بندی ۳۰۰ کلمه کلیدی را هر هفته نگه دارید، ۲۵ دامنه را از طریق Site Explorer بررسی کنید، اما فقط می‌توانید ۳ جستجوی روزانه را از طریق Keyword Explorer انجام دهید. علاوه بر این، محدودیت‌هایی در تعداد نتایجی که می‌توانید از شاخص‌های رتبه‌بندی و پیوند پشتی صادر کنید وجود دارد.

طرح اشتراک بعدی—Standard—به قیمت ماهانه ۱۷۹ دلار است و یک راه‌حل محکم برای کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط است. در بررسی‌های آهرفز، این خدمت اغلب به عنوان محبوب‌ترین خوانده می‌شود زیرا پیوسته است. برای این قیمت، شما می‌توانید تا ۱۰ وب‌سایت را پیگیری کنید، رتبه‌بندی ۱۰۰۰ کلمه کلیدی را هر سه روز یکبار نگه دارید، ۱۰۰ دامنه را روزانه از طریق Site Explorer بررسی کنید و ۵۰ جستجوی روزانه را از طریق Keyword Explorer انجام دهید.

طرح پیشرفته، سطح سوم طرح اشتراکی را ارائه می‌دهد. با ۳۹۹ دلار در ماه، شما ویژگی‌های برتر آهرفز را دریافت می‌کنید و می‌توانید ۲۵ وب‌سایت را برای سه کاربر پیگیری کنید، به‌روزرسانی‌ها را برای تا ۴۰۰۰ کلمه کلیدی ردیابی شده هر روز دریافت کنید، ۲۰۰ جستجوی کلمه کلیدی روزانه انجام دهید، داده‌های بیشتری برای پیوندها و رتبه‌بندی‌ها دریافت کنید.

سرانجام، آهرفز طرح آژانس را دارد که به قیمت هنگفت ۹۹۹ دلار در ماه قیمت‌گذاری شده است. طرح آژانس به شما امکان می‌دهد اشارات وب را در زمان واقعی پیگیری کنید، گزارش‌هایی در مورد پیوندها هر ساعت ارائه دهید و همچنین محدودیت‌های بالاتری در حساب برای ابزارهایی مانند Keyword، Site و Content Explorer داشته باشید. اکثر شرکت‌ها از طرح‌های Standard و Advanced به اندازه کافی بهره خواهند برد. هر طرح به شما دسترسی به هر ابزار موجود در آهرفز را می‌دهد و علاوه بر این، شما می‌توانید طرح‌های Lite و Standard را در یک آزمایش هفت روزه با ۷ دلار امتحان کنید.

ردیاب رتبه

قابلیت‌های ردیابی موقعیت کلمه کلیدی در آهرفز توسط ابزار ردیاب رتبه بیان می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار به شما کمک می‌کند تا از رتبه‌بندی کلمات کلیدی ردیابی شده خود آگاه باشید.

علاوه بر انجام وظیفه اصلی خود، این ابزار همچنین ویژگی‌های SERP برای کلمات کلیدی شما را پایش می‌کند، نشان می‌دهد که چقدر ترافیک باید از هر کلمه کلیدی ردیابی شده به دست آورید، به شما اجازه می‌دهد تا دینامیک‌های رتبه‌بندی را ببینید و خیلی چیزهای دیگر را هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل انجام دهید. در حین تحقیقاتمان برای بررسی آهرفز، به این نتیجه رسیدیم که این خدمت در این زمینه رقیب ندارد.

بیایید نگاهی به همه چیزهایی که در داشبورد ردیاب رتبه پس از افزودن یک وب‌سایت می‌بینید، بیندازیم. اولین چیزی که می‌بینید، امتیاز قابلیت مشاهده است که درصد کلیک‌هایی است که بر روی وب‌سایت شما در همه SERP‌هایی که کلمات کلیدی هدف شما را دارند، می‌افتد. دوم، موقعیت متوسط به شما می‌گوید که موقعیت رتبه‌بندی متوسط برای همه کلمات کلیدی ردیابی شده شما چیست. پس اساساً به شما حس کلی از کمپین کلمه کلیدی خود را می‌دهد. بعدی، ترافیک است که حجم ترافیک ارگانیک تخمینی است که هر ماه با استفاده از کلمات کلیدی ردیابی شده خود به سایت خود می‌رانید.

گزارش ویژگی‌های SERP به شما می‌گوید چه تعداد اسنیپت‌های برجسته برای کلمات کلیدی ردیابی شده شما ظاهر می‌شوند و چه تعداد ویژگی‌های SERP وب‌سایت شما در آن‌ها نمایش داده می‌شود. هر چه ویژگی‌های SERP بیشتری نمایش داده شود، نتایج کمتری در صفحه اول گوگل خواهد بود. در آخر، معیار موقعیت نشان می‌دهد که موقعیت‌های رتبه‌بندی کلمه کلیدی شما چگونه تغییر کرده‌اند. با این داده‌ها، می‌توانید درک کنید که کمپین‌های کلمه کلیدی شما چگونه پیش می‌روند.

علاوه بر ارائه معیارهای ذکر شده برای تجزیه و تحلیل، راه‌های مختلفی برای بهره‌مندی از گزارش‌های مختلف ردیاب رتبه وجود دارد.

گزارش کلی به شما تجزیه و تحلیل کلی از موقعیت‌های رتبه‌بندی کلمه کلیدی شما را می‌دهد. این کار ساده است، همانطور که در بررسی آهرفز نشان خواهیم داد.

در اینجا می‌توانید با کلیک بر روی زبانه‌های مختلف در بالای گزارش مانند قابلیت مشاهده، موقعیت متوسط، ترافیک و غیره، داده‌های مختلفی را روی نمودار نمایش دهید. این بسیار مفید است اگر دوست دارید داده‌ها را به صورت بصری دریافت کنید.

همانطور که پایین می‌روید، می‌توانید اطلاعات دقیقی در مورد هر کلمه کلیدی ردیابی شده خود دریافت کنید، از جمله پرس و جوی جستجو، موقعیت رتبه‌بندی، حجم جستجو، حجم ترافیک ماهانه، امتیاز دشواری کلمه کلیدی، تجزیه و تحلیل ویژگی‌های SERP، URL صفحه وب هدف، مکانی که کلمه کلیدی در آن ردیابی می‌شود، و همچنین زمان آخرین به‌روزرسانی موقعیت رتبه‌بندی.

دو معیار مهمی که قطعاً باید مراقب آن‌ها باشید، موقعیت و ترافیک هستند. آنها می‌توانند به شما بگویند که تلاش‌های سئوی شما موفقیت‌آمیز بوده‌اند، یعنی موقعیت‌های رتبه‌بندی شما در حال افزایش هستند، علاوه بر این، اگر افزایش در رتبه‌بندی‌ها منجر به افزایش ترافیک شود.

گزارش دیگری که مفید است، گزارش رقبا است. این گزارش به شما درک خوبی از جایگاه شما از نظر رتبه‌بندی‌ها در مقایسه با رقبای اصلی شما می‌دهد.

و نه، این فقط اطلاعات کلی را به شما نمی‌دهد، بلکه به شما نشان می‌دهد که چگونه هر یک از رقبای اصلی شما برای کلمات کلیدی ردیابی شده شما رتبه‌بندی می‌شوند—چیزی که در هر ابزاری پیدا نمی‌شود.

این عالی است برای به‌روزرسانی و تنظیم استراتژی کلمه کلیدی خود برای رتبه‌بندی بالاتر از رقبا. herausfinden، کجا واقعاً عقب هستید و چه کلمه کلیدی می‌توانید بیشتر روی آن تمرکز کنید در کمپین‌های خود.

اکنون اگر می‌خواهید فقط به تمام معیارهای موجود آهرفز برای کلمات کلیدی ردیابی شده خود نگاه کنید، گزارش معیارها را بررسی کنید.

در اینجا شما داده‌های بیشتری در مورد کلمه کلیدی دارید مانند امتیاز دشواری کلمه کلیدی، هزینه به ازای کلیک، حجم جستجو، تعداد تخمینی کلیک‌هایی که در SERP‌ها دریافت خواهد کرد، کلیک به نسبت جستجو (نشان می‌دهد تخمینی از تعداد نتایجی که یک کاربر متوسط کلیک می‌کند)، نرخ بازگشت (نشان می‌دهد که چقدر اغلب یک کاربر همان جستجو را در طول یک ماه انجام می‌دهد)، ویژگی‌های SERP و موضوع والد (نشان می‌دهد اگر می‌توانید برای کلمه کلیدی هدف خود رتبه‌بندی کنید و در عین حال یک کلمه کلیدی دیگر که شبیه است اما حجم جستجوی بالاتری دارد را هدف قرار دهید).

و در نهایت، آهرفز گزارش Grossing را دارد که به شما داده‌ها در مورد دینامیک‌های رتبه‌بندی کلمات کلیدی ردیابی شده شما را می‌دهد. شما می‌توانید ببینید که رتبه‌بندی‌ها در روز گذشته، هفته، ماه، ۹۰ روز یا تمام زمان‌ها چگونه تغییر کرده‌اند.

در مجموع، آهرفز در ردیابی کلمات کلیدی بسیار مؤثر است و به طور کلی یک ابزار محکم است. اما اگر به دنبال یک ابزار است که در ردیابی کلمات کلیدی عالی باشد، ما توصیه می‌کنیم که Semrush و SE Ranking را امتحان کنید.

بررسی سایت آهرفز

اگر تازه کار هستید و نیاز دارید بدانید که باید از کدام مسیر شروع کنید یا اگر چندین سایت را برای یک آژانس مدیریت می‌کنید، ابزار بررسی سایت آهرفز می‌تواند سایت شما را به صورت زمان واقعی برای یافتن خطاهای فنی و پیشنهاد راه‌هایی برای رفع آنها بررسی کند. با استفاده از این ابزار، می‌توانید به سرعت لینک‌های شکسته، تغییر مسیرها، خطاهای ۴۰۴ را شناسایی کنید و جزئیاتی درباره سرعت بارگذاری صفحه و تگ‌های اجتماعی دریافت کنید. بهترین بخش این است که می‌توانید فیلترها را برای متمرکز کردن بر روی مشکلات خاص استفاده کنید و روی راه‌حل آنها تمرکز کنید.

پس فقط یک نام دامنه را اضافه کنید، چه مال شما باشد و چه رقیبتان، و بررسی شروع می‌شود. با این حال، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای سفارشی کردن بررسی به شیوه‌ای که می‌خواهید انجام دهید. آنها باید در بررسی درباره آهرفز به طور دقیق‌تری آشکار شوند.

ابتدا با استفاده از هر روش ارائه شده، مالکیت دامنه خود را تأیید کنید. انجام این کار به آهرفز کمک می‌کند تا سایت شما را سریع‌تر بررسی کند.

علاوه بر این، ما می‌خواهیم تأکید کنیم که اگر دامنه خود را تأیید نکنید، سرعت بررسی به یک درخواست در ثانیه محدود می‌شود. اگر نمی‌توانید دامنه‌های رقیب را تأیید کنید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دامنه خودتان را تأیید کنید.

تنظیمات پیش‌فرض بررسی سایت کاملاً خوب است، با این حال، می‌توانید تنظیمات را برای بهترین نتایج تغییر دهید، مانند فعال کردن اجرای جاوا اسکریپت، تنظیم حداکثر تعداد صفحات داخلی و غیره.

اکنون، بسته به اندازه سایت مورد بررسی و تنظیمات شما، ممکن است مدتی طول بکشد تا بررسی تکمیل شود، اما وقتی تمام شد، شما یک دید کلی از سلامت سئوی داخلی و خارجی سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

نگاهی دقیق به نتایج بیندازید و بفهمید که بیشتر در کجا با مشکل مواجه هستید. ابتدا بخش سئوی فنی را که می‌خواهید از آن مراقبت کنید انتخاب کنید و سپس از آنجا ادامه دهید. گاهی اوقات گزارش عملکرد ممکن است داده‌هایی را تولید کند که کمی نادرست باشند، با این حال، تعداد عوامل دخیل در اینجا می‌تواند بر نمره نهایی تأثیر بگذارد.

ما می‌توانیم نتیجه جالبی از بررسی آهرفز بکشیم. اگر شما یک عملکرد دهنده سئو با تجربه‌تر هستید، ما به شدت توصیه می‌کنیم که ابزارهای اکتشاف پیوند صفحه و ساختار را زیر بررسی سایت بررسی کنید. در آنجا، شما می‌توانید با تنظیمات مختلف آزمایش کنید تا داده‌ها و توصیه‌های عملی به دست آورید.

برای استفاده حداکثری از آن، زمان بگذارید تا ابزار بررسی سایت را به محض دسترسی اولیه به آهرفز تنظیم کنید. در غیر این صورت، ممکن است نتایج دقیقی به دست نیاورید و بهبود سلامت سئوی سایت خود را دشوارتر کنید.

علاوه بر این، آهرفز ویژگی مفید و منظمی تحت عنوان ویژگی کارها در زیر بررسی سایت دارد. فقط یک مسئله را که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید انتخاب کنید و آن را به عنوان یک وظیفه علامت‌گذاری کنید. این کار باعث می‌شود که هیچ چیزی را از دست ندهید و بتوانید به تدریج سایت خود را بهبود بخشید.

در نهایت، اگر به درستی استفاده شود، ابزار بررسی سایت آهرفز می‌تواند به شما کمک زیادی کند. رابط کاربری نسبتاً شهودی است و استفاده از آن برای کاربران جدید و با تجربه آسان است. اگر به دنبال سئوی فنی هستید، آهرفز ابزار عالی‌ای برای داشتن است.

تحقیق رقبا با آهرفز

اگر تصمیم گرفته‌اید که آهرفز را به عنوان ابزار سئوی اصلی خود انتخاب کنید، بخش زیادی از وقت خود را در ابزار Site explorer سپری خواهید کرد. این ابزار جامع‌ترین ابزار موجود در پلتفرم است که داده‌های عمیقی در مورد پیوندهای پشتی هر وب‌سایت—که در بخش بعدی روی آن تمرکز خواهیم کرد—علاوه بر بینش‌های مربوط به کمپین‌های جستجوی ارگانیک و پرداخت‌شده را ارائه می‌دهد. بیایید نگاهی به تمام ویژگی‌هایی که Site explorer آهرفز ارائه می‌دهد، بیندازیم.

داشبورد اصلی یا صفحه مرور به شما نمای کلی از هر وب‌سایت را می‌دهد. در اینجا، نسخه آهرفز از معیار اقتدار دامنه، تعداد کل پیوندهای پشتی و دامنه‌های ارجاع‌دهنده، ارزش ترافیک و بسیاری از داده‌های دیگر را مشاهده خواهید کرد.

با این نمای کلی، می‌توانید در مدت زمان کوتاهی درک کنید که رقیب شما چه کاری انجام می‌دهد. به عنوان مثال، در بررسی آهرفز ۲۰۲۴، فقط نگاهی بیندازید تا ببینید آیا رقیب اخیراً پیوندهای پشتی و ترافیک بیشتری از جستجوی ارگانیک به دست آورده است. اگر متوجه شوید که اعداد پیوند و ترافیک رقیب زیاد رشد نکرده‌اند، این می‌تواند نشانه‌ای باشد که آنها کار خوبی در ترویج سایت خود انجام نمی‌دهند.

همانطور که صفحه را پایین می‌برید، داده‌های زیادی شامل سرعت رشد لینک در دامنه‌های ریشه‌ای و صفحات منحصر به فرد، رتبه‌بندی URL و دامنه، ترافیک ارگانیک تخمینی و رشد آن، محتوای محبوب‌ترین با توجه به اشتراک‌ها و پیوندها، آگهی‌های محبوب‌ترین که در Google اجرا می‌شوند، ابر متن لنگر و بسیاری دیگر را دریافت خواهید کرد.

به طور معمول، فقط به این صفحه نگاه می‌کنید تا حس کلی از آنچه رقبای شما در سئو انجام می‌دهند، به دست آورید. بنابراین، اگر نیاز به دریافت ایده خوبی از آنچه در حال اتفاق است به سرعت دارید—آهرفز راه حل شما است. برای داده‌های خاص‌تر باید بخش‌های دیگر را کاوش کنید.

در ادامه، بخش صفحات برتر ابزار را داریم. در اینجا می‌توانید ببینید کدام صفحات بیشترین ترافیک را از جستجوی ارگانیک دریافت می‌کنند. خوش آمدید تا تمام کلمات کلیدی را که هر صفحه در بین ۱۰۰ نتیجه برتر جستجوی ارگانیک Google رتبه‌بندی می‌کند، تجزیه و تحلیل کنید، به همراه تعداد کل دامنه‌های ریشه‌ای لینک دهنده به همراه پرس و جوی جستجوی برتر و موقعیت رتبه‌بندی موتور جستجوی آن.

بررسی‌های آهرفز اغلب بر ویژگی صفحات برتر تأکید می‌کنند که به شما اجازه می‌دهد بدانید کدام قطعات محتوا عالی در جذب ترافیک عمل می‌کنند. این به شما امکان می‌دهد بیاموزید که آیا نوع خاصی از محتوا که شما استفاده نمی‌کنید، مانند جادو برای رقبای شما کار می‌کند. این در نهایت به شما امکان می‌دهد که آن نوع محتوا را ایجاد کنید.

برای دریافت داده‌ها در مورد ترافیک ارگانیک و پرداختی، زبانه‌های جستجوی ارگانیک و جستجوی پرداختی ابزار را کاوش کنید. علاوه بر داده‌های ارگانیک، فهرستی از کلمات کلیدی که رقبا برای آنها آگهی‌ها اجرا می‌کنند به همراه صفحات محبوب‌ترین آنها و پیش‌نمایش آگهی‌های خود را دریافت کنید.

با این داده‌ها، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی رقبای خود را مهندسی معکوس کنید و دارایی عظیمی را در بهینه‌سازی خود صرفه‌جویی کنید. این قطعاً یک مزیت بزرگ است. ابزار حرفه‌ای سئو: Ahrefs یکی از ابزارهای سئو در سئو فنی سایت است که زیرمجموعه ابزارهای بهبود سئو در سفارش سئو سایت و سفارش طراحی سایت می شود.